Lesy u Brněnské přehrady a Velká Baba nabízí kromě krásných cyklostezek také příjemné prostředí pro vycházku se psy. Ideální výchozí bod je dogfriendly bezkemp v Jinačovicích a pak už jenom vyrazit pět kilometrů na Brněnskou přehradu nebo delší okruh přes Trnůvku nebo Velkou Babu.

Pokud plánujete cestu do Německa, nabízíme ideální výletní zastávku u zříceniny hradu Neuberg. Pokud se chcete na západě Čech zdržet déle, najdete i další krásná místa. Jako výchozí bod může sloužit třeba kemp Borovák v Plzni, který sám o sobě nabízí krásné procházky kolem rybníka.

Máchův kraj nabízí dvě krasná výletní místa - hrad Houska a hrad Bezděz. Na oba se dá dojít málo frekventovanou cestou a když se k tomu přidá dog friendly bezkemp, vychází z toho krásný víkend.

V okolí Třebíče vede pohodová asi 15 km dlouhá naučná stezka Balinského a Nesměřského údolí. Já vždy raději jdu okruh, což tato trasa skvěle naplnila. Cestou toho tedy moc vidět není, pokud by někdo čekal skalní útvary nebo zříceniny, bude zklamaný. Určitě je ale možné obdivovat výhledy, rybníky a podél říčky Balinka se jde opravdu dobře....

Letošní říjnové počasí je úplnou reklamou na podzim. Slunce

Liberecko

25.07.2021

Liberecko je skvělý kraj na výlety se psy. Viděli jsme: Ježíškovy kameny, zříceninu hradu Jezdec, zříceninu Hamrštejn, vodní zámek a prošli naučnou stezku Černé Nisy a vykoupali se ve vodní nádrži Bedřichov. Vše v krasných lesích 🐾

Skále, které se říká Bradlo, dal podle pověsti prý podobu samotný ďábel a jeho sochu také cestou potkáme. Je trochu ukrytá, tak se možná leknete 😉. Naučná stezka je dlouhá 7km, ale dá se snadno prodloužit, příroda ke krásná, výhledy dechberoucí, tak by byla škoda nejít trochu déle, třeba krásných 19 kilometrů 🐾.

Národní park Podyjí je prostě optimální pro pěší výlety. Minimum lidí, upravené cesty, zákaz aut, krásná zákoutí, výhledy a zříceniny - ideální lokalita pro aktivní víkend se psy.