Stezka památného Bradla

10.07.2021

Skále, které se říká Bradlo, dal podle pověsti prý podobu samotný ďábel a jeho sochu také cestou potkáme. Je trochu ukrytá, tak se možná leknete 😉. Naučná stezka je dlouhá 7km, ale dá se snadno prodloužit, příroda ke krásná, výhledy dechberoucí, tak by byla škoda nejít trochu déle, třeba krásných 19 kilometrů 🐾. 


Trasa: Výlet jsme zahájili v dogfriendly bezkempu v Troubelicích, odkud jsme se snadno po zelené a přes příjemnou nádražní hospůdku Nová Hradečná (pozor - cestou opravdu jediné občerstvení) dostali na Naučnou stezku krajinou památného Bradla. Cesta vedla prvních asi osm kilometrů do kopce, ale výšlap se vyplatil, protože už výhled pod Bradlem byl nádherný 🌞. Přímo na Bradlo vedou skalní schody, naštěstí dost široké, takže je zvládnou i psi a finální výhled jsme si pak mohli užívat i s nimi, teda člověk si to asi vychutná přece jenom o něco víc než pes 😉. 

Tady výlet může končit, což by ale byla škoda, protože po modré se dá po pár kilometrech dojít k další krásné skále s názvem Tři kameny, jsou to tedy monumentální tři kameny. Cestou potkáte také studánku, kde se můžou psi napít a ochladit 💦💧.  S delší pauzou ale počkejte až na kameny, je tam krásně a klid. 
Pak už doporučujeme opravdu zahájit návrat a vyrazit zpět. Návrat je skoro stále z kopce, přes louky a lesy. Pouze asi poslední dva kilometry vedou přes klidnou silnici a po chodníku ve vesnici. 
Výhody: Naprosto bez lidí, přijemná jenom mírně náročná cesta, psi můžou většinou běhat bez vodítka. Úžasné výhledy, scenérie a fotogenická místa. Ticho a klid 🌞. 
Nevýhody: Místy zanedbané úseky a kromě první hospůdky není žádná možnost občerstvení, takže svačinu s sebou. 
Mapa: 18,5 km • https://mapy.cz/s/folarugado