Výlety v zahraničí

Dnes pro vás máme tip na skvělou dovolenou v chorvatském Zadaru - ideálně mimo hlavní sezónu, abyste se vyhnuli davům turistů a počasí bylo tak akorát teplé a příjemné na výlety po okolí.

Naše obytná dodávka zažila pořádnou rekonstrukci a bylo tedy potřeba ji také pořádně vyzkoušet, k tomu se přidaly jarní prázdniny a nutnost dopravit syna do Německa na stáž a rámcový plán na devítidenní roadtrip byl na světě.

Ostrov Krk nás uchvátil už na jaře a teď po letní dovolené ho mohu zodpovědně prohlásit za nejkrásnější část Chorvatska. Netuším, jak se Chorvatům povedlo mít na jednom místě křišťalově čisté moře s luxusní pláží, která leží hned u skalní stezky s nepopsatelnými výhledy. A abych nezapomněla, ve vodě plavou ještě barevné ryby a skalní cesty doplňují...

Jaro v Chorvatsku je prostě nejlepší - prázdné pláže, příjemné teploty, krásná příroda - jasný kandidát na nejlepší dovolenou se psem :-)

Prodloužený víkend a deštivo v ČR nás nakonec zavedlo až do italských Benátek. Cesta ve znamení mnoha poprvé 😀: poprvé tak dlouho se psy v autě, poprvé se psy v cizině, poprvé karavanem, poprvé v kempu a poprvé v Benátkách. A rozhodně to bylo krásné poprvé, prostě italská romantika ❤️.