Roadtrip: Německo-Rakousko-Itálie

19.02.2023

Naše obytná dodávka zažila pořádnou rekonstrukci a bylo tedy potřeba ji také pořádně vyzkoušet, k tomu se přidaly jarní prázdniny  a nutnost dopravit syna do Německa na stáž a rámcový plán na devítidenní roadtrip byl na světě. 

1. část - Praha- Hamburk, 640 km

Tuto část jsme si tak úplně nevymysleli a vznikla spíše z nutnosti dopravit syna na stáž. Nicméně nevadí, protože Hamburk je krásné město s kouzelným centrem okolo řeky Alstry. Ta nabízí osmi kilometrový okruh plný drobných kaváren a barů, psí louku, lavičky, výhledy a pohodu.  V Hamburku jsme byli poprvé se psy a zjistili, že úplně dogfriendly :-). Ubytování v kempu Camping Buchholz  bylo tedy takové jednodušší, spíše Stellplatz než pěkný kemp, ale je blízko do centra a vše je možné z něj obejít v podstatě pěšky. 

Trasa okolo Alstry z baru Red Dog přes vyhlášenou restauraci Alex až do baru na druhém břehu Alstry: https://mapy.cz/s/bovuhanato  

2. část- Hamburg - Bregenz, 800km

Ze severu Německa jsme se po dvou dnech přesunuli k Bodamskému jezeru, konkrétně na jeho rakouskou stranu u města Bregenz. Parkování jsme vyřešili tentokrát díky aplikaci park4night, která nabídla zdarma parkoviště přímo pod hradem Hohenbregenz. Mimo sezónu (tedy do května) je možné neomezeně parkovat úplně bez poplatků. Parkoviště je hned u turistických tras a s nádherným výhledem na město - tj. hrad na námi, les okolo, město pod námi :-). Místo je naprosto  dogfriendly a ranní venčení u hradu má prostě své kouzlo. GPS souřadnice pro parkování zde: 47.4904156N, 9.7485303E

Bodamské jezero a jeho okolí nás doslova nadchlo a určitě se ještě plánujeme vrátit a projet ho ze všech stran. Brezenz je v únoru velmi tiché až meditativní město s klidnou lázeňskou energií. Možná sbírá sílu na sezónu :-). Určitě stojí za to podívat se na promenádu na nábřeží a na speciální divadelní plochu přímo na jezeře. 

Skvělou trasu od hradu do Bregenz a zpět nabízíme na tomto odkazu: https://mapy.cz/s/renekolusa 

3. část - Bregenz - Miláno - Benátky, 570km

Italská část cesty nás zavedla přes Miláno do oblíbených Benátek (o těch jsme zde už psali). Parkování u Benátek bylo malinko dobrodružné, protože kempy byly v únoru ještě zavřené a Stellplatz s inzerovaným provozem 24/7 byl zavřený. Nakonec opět díky aplikaci park4night se podařilo zastavit vlastně skvěle - vybavený Stellplatz hned u autobusu a tramvaje do historického centra Benátek. Souřadnice zde: N 45° 28' 4" E 12° 16' 45"

Miláno byla vlastně jenom taková rychlá zastávka na drink, oběd a hlavní náměstí s katedrálou a historickou budovou nákupního centra. Benátky jsme si užili pořádně s strávili v nic celý den chozením přes jeden most za druhým. V Benátkách je i v únoru docela teplo a italové jsou chytří - mají venkovní kavárny a bary vybavené ohřívači. 

4. část - Benátky - Berchtesgaden, 430km

Tentokrát jsme zamířili do luxusního pětihvězdičkového kempu s wellness a vyhřívaným termálním bazénem (vyhřívají ho málo :-)). Alpy jsou vždy dechberoucí, sice skoro nebyl sníh, ale hory a horské stezky jsou vždy úžasné. Našli jsme dokonce parádní trasu, která vede přes takovou skrytou vyhlídku přímo do pivovaru. Cestou dokonce narazíte na solnou stezku a půjdete chvíli tunelem. Malinko náročnější, ale stojí za to.  Mapa zde. https://mapy.cz/s/cogedetare 

Kousek od Berchtesgaden je ještě jezero Königssee, které nabízí upravenou vyhlídkovou cca pětikilometrovou trasu (zde: https://mapy.cz/s/borokebuta). Není moc náročná a o to je hezčí :-). Protože vzdálenost do Prahy není až tak velká, dá se zvládnout i v den odjezdu jako poslední výlet a krásné rozloučení s Alpami i celým roadtripem.