Jarní výlet se psem do Chorvatska

24.04.2021

Jaro v Chorvatsku je prostě nejlepší  - prázdné pláže, příjemné teploty, krásná příroda - jasný kandidát na nejlepší dovolenou se psem :-)

Jak bezpečně vycestovat se psem? Kupodivu nic složitého, v současné době pravděpodobně snáze vyjede pes než člověk. Požadavky, které se nyní chystají na lidi -tj. očkovací pasy a podobná bezinfekční potvrzení, mají psi už dávno standardizované :-) - stačí tedy platný pas potvrzující vakcinaci a potvrzení o uspokojivém zdravotním stavu (podrobnosti například zde).  Na dlouhou (vlastně na každou) cestu je potřeba zajistit bezpečí v autě. My rozhodně doporučujeme převoz v kleci. Používáme největší model pro dva psy. Každá má svůj "cestovní pokojíček", svůj prostor, při brždění zůstává klec i pes stabilní a nehrozí, že by nešťastnou náhodou vletěl na přední sedadlo, spadl nebo do něčeho narazil. Navíc při zastavení nehrozí, že by pes zbrkle vyskočil z auta pod kola jiného auta, vše je v klidu a pohodě. Tedy Amálka má asi jiný názor, ale snažíme se jí při každé cestě tyto výhody vysvětlovat. 

Dog friendly ubytování: Určitě nejjednodušší je kemp, tam se tak nějak počítá s přítomností psů, řada z nich má dokonce psí pláže a potřebné psí zázemí (třeba koše a pytlíky). V Chorvatsku se nám moc líbilo v Ježevac Premium Camping Resort na ostrově KRK. Psí pláž tedy neměla plážový bar a lehátka :-), ale byla dostatečně prostorná a příjemná. Hned za resortem je značená turistická trasa, která nabízí vycházkový osmikilometrový okruh lesem a po pobřeží. Nabízí krásné dechberoucí výhledy na moře a skály, prostě romantika :-).

Doporučujeme tedy: zkontrolovat psí pas, zajistit lidské testy a papíry, zjistit si aktuální epidemiologii a pokud to jenom trochu jde, tak vyrazit. Nyní je tedy Chorvatsko tmavě červené, ale snad s jejich programem Safe Stay in Croatia brzy zase zesvětlá a bude možné bezpečněji vyjet 🐶🙋🏼‍♀️. 
Další rady pro cestování do Chorvatska v této době jsou také  na stránkách All_for_Campers