Na víkend do NP Podyjí

02.05.2021
Národní park Podyjí je prostě optimální pro pěší výlety. Minimum lidí, upravené cesty, zákaz aut, krásná zákoutí, výhledy a zříceniny - ideální  lokalita pro aktivní víkend se psy. 
Tentokrát pro vás máme dva výlety: Jeden trošku delší a náročnější a druhý pohodový a krátký. Oba stojí za to 🐶. 
Okruh Národním parkem po cestě Jaroslava Krejčího: 

Připravte se na pořádnou túru, tato trasa není pro žádné začatecníky 😉. Skoro 25km a občas i pěkný kopeček. 
Národní park to má vymyšlené dobře, všechny trasy jsou vybaveny záchytnými parkovišti a od nich perfektně značeny. Pro tento výlet jsme zaparkovali u rybníka v Podmolí a pak po červené vyrazili do hlubin národního parku. Nádherná trasa divokou přírodou vede po upravených stezkách, ze kterých není možné sejít - jedná se o klidové území NP. Vše popsáno podrobně zde. Cestou je spousta krásných míst na koukání - studánky, bývalé mlýny, kamenná moře, vyhlídka Sealsfieldův kámen, vřesoviště a další krásná místa. Kus také vede vinařskou stezkou 😉,  což by bylo trochu lepší, kdyby nás nečekalo ještě tolik kilometrů... Prý se s těmi lahvemi vláčet nebudeme 🙃.  
Mapa: Trasa 20,8 km

https://mapy.cz/s/degejobofa
Krátký výlet na zříceninu Nový Hrádek: Oproti předchozímu výletu je to vlastně jenom taková pidi šestikilometrová vycházečka 😉, ale vyplatí se. Zřícenina je nádherná,  zachovalá, upravená a kvůli vládním opatřením byla i úplně opuštěná. Vzhledem k délce a terénu je oprimální vzít tyčky a vydat se na nordic dog walking. Výchozím bodem je opět příslušné parkoviště a pak po červené a zelené tam i zpět. 
Pro ubytování se psem jsme si vybrali zase jeden super dogfriendly bezkemp