Jinačovice a okolí Brna

24.07.2022

Lesy u Brněnské přehrady a Velká Baba nabízí kromě krásných cyklostezek také příjemné prostředí pro vycházku se psy. Ideální výchozí bod je dogfriendly bezkemp v Jinačovicích a pak už jenom vyrazit pět kilometrů na Brněnskou přehradu nebo delší okruh přes Trnůvku nebo Velkou Babu.

Doporučujeme dvě trasy :

Na první vás čeká krásných 13km přes lesy Trnůvky až k přehradě. Trasa je skvělá, vede většinou mimo silnice po poli nebo lesem a dovede nás až k pláži pro psy (tzv. Sokolské koupaliště u přehrady), kde je i příjemná jednoduchá restaurace. 

Cestou moc věcí na koukání není, ale hned na začátku nepřehlédněte tzv. Hitlerovy mosty nedokončené dálnice. Mosty se začaly stavět v roce 1939 a nikdy nebyly dokončeny. 

Mapa: https://mapy.cz/s/nehaneboka 

Druhá trasa je kratší a vede Velkou Babou. Nejlepší na ní je statek Jinačovice, který nabízí domácí produkty a výbornou kávu. Cestou také můžete potkat lesní sochy, třeba pěknou sovu. 

Mapa: https://mapy.cz/s/gudekerono 

A malý tip nakonec: Vynikající na tomto místě je také jeho blízkost u wellness centra Infinit Maximus, tam je ovšem potřeba vyrazit bez psů, nedá se nic dělat - dogfriendly wellness zatím neexistuje. Abychom byli v klidu, tak naše psy sledujeme v aplikaci Barkio.