Zřícenina hradu Štěpanice

24.01.2021

V zimním období je ideální vyrazit někam, kde budete jenom vy, vaši psi a zimní příroda. Zabalte svačinu a vyražte objevit ukrytou zříceninu na Benecku. Najdete v ní i upravené místo na posezení a krasný výhled. 


Trasa: zaparkujete na malém centrálním parkovišti v Horních Štěpanicich (bylo zdarma). Hned u něj se vyplatí podívat se na místní kostel a vyjít k němu do mírného kopce, naskytne se krásný výhled po krajině. 

Pak půjdete zpátky a dolů z kopce a přesunete se na lesní cestu, není značená, ale funguje navigace 😉. Ke zřícenině je to asi 800m a cesta byla úplně bez lidí, nepotkali jsme skutečně nikoho. Zříceninu pak uvidíte po pravé ruce nad Vámi. Vypadá to, že je vyhráno, ze jste tam, ale nejste, musíte ještě trefit správné schody z druhé strany kopce, to se nám povedlo az na podruhé 🤦🏼‍♀️, pod sněhem nebyly vůbec vidět. Pak se otevře přístup na zříceninu a k velkému překvapení je tam upravené místo na posezení, přímo uvnitř zříceniny, pod střechou, se stolkem a lavicí - prostě nádhera. 

Výhody: Naprostý klid, žádní lidé, krásné upravené místo. 

Nevýhody: V létě tam asi bude více lidí, pravděpodobně to posezení někdo asi využívá. Mohlo by to být trochu dál od parkoviště, na pořádnou procházku je to trochu krátké.