Zrekonstruované kříže v obci Studený a pohodová procházka lesem

06.09.2020

Tento výlet jsme spojili s výletem ke Klopotským vodopádům. Je pravda, že na samostatný výlet se to asi úplně nevyplatí, když si dáte ale vodopád, pak dobrý oběd v nejaké místní restauraci (tu v obci Studený radši nezkoušejte 🙊) a pak kousek přejedete, máte hned krásný celodenní program. 

Trasa: zaparkujte v obci Studený vedle staré budovy s turistickými informacemi. Asi bude zavřená, ale to nevadí, je u ní poměrně přehledná mapa a popisky všech opravených památek v obci. Dva kříže jsou hned kousek za ní, ale dál už cesta nevede a musíte zase zpátky k parkovišti, byla by ale asi škoda nejít se na ně podívat, když už tam jste 😉.  Pak už vyražte po červené směrem Pavlino údolí. Trasa Vás povede podel potoka lesem, kolem upraveného kříže, krásné lesní kapličky a polorozpadlých mostíků přes potok. Jdete lesem a v podstatě nikoho nepotkáte, psi můžou běhat volně a kdykoli se napít z potoka 😀. 

Pokud máte víc času a energie, mužete po červené pokračovat dál až do Rusalčiny jeskyně, my jsme prošli jenom to údolí a u prudkých lesních schodů jsme to zase otočili zpátky. 
Výhody: Nenáročný výlet s pohodovou cestou, dostatek vody pro psy. Lze spojit s jiným výletem, zajímavá a upravená obec. 
Nevýhody: Příšerné občerstvení 🙊