Víkend na Dymníku a rovnou dva pohodové výlety

11.10.2020

Podobně jako u výletu do Benátek rozhodlo o lokalitě počasí 🌞. Podle předpovědi mělo být v tomto koutě ČR nejlépe. A vyšlo to a byl z toho krásný a pohodový výlet se super místem pro kempování


Naučná stezka Dymník: Pokud strávite na tomto místem dva dny, tak je tato trasa idealní pro první den. Vede téměř stále lesem, skoro nikdo po ní nevhodí (potkali jsme 3 osoby) a délka je tak na hodinku. Končí rozhlednou, pokud půjdete i tam, tak trošku déle. Cestou se můžete dočíst o stromech a lesích v ČR, ale nečekejte žádné strhující informace. Spíš si užívejte prázdný les a spokojené psy na volno 🐶😃. 


Zřícenina hradu Krásný Buk a okruh přes Krásnou Lípu: Druhý den si naplánujte delší výlet a my doporučujeme 13km okruh přes zříceninu Krásný Buk. Trasa začíná v lese a vede přes Köglerovu naučnou stezku do města Krásná Lípa, pak opět lesem až se zase napojíte na závěr Dymnické stezky. 

Trasa je opět liduprázdná, psi jsou téměř stále volně. Občas projede cyklista a je nutné dávat pozor na koleje, které několikrát přecházíte.
Úplně nejlepší na tomto okruhu je, že po cca 7km se ocitnete na náměstí v Krásné Lípě, kde je pivovar s restaurací, do které můžete i se psy a výborně tam vaří. Všichni tedy načerpáte síly na druhou část cesty.  Cestou městem můžete obdivovat staré typické buržoazní vily a klasické tzv. podstávkove domky
Zřícenina patří k těm hodně zříceným zříceninám, takže je vidět (s trochou fantazie) obvodové zdivo a jinak nic. Nevadí, les je krasný i tak.  

U kempovacího stání a na konci Dymnické stezky jestě můžete obdivovat Kamennou hvězdu neboli strom života, což je krásné kamenné a trochu mystické místo, malinko připomína Stonehenge. 
Každopádně doporučujeme na víkendový výlet 🤗