Rozhledna Žalý na Benecku

24.01.2021

Výlet na rozhlednu Žalý na Benecku bude se psy v sezóně běžně asi dost náročný, protože tam prostě bude strašně moc lidí a dětí a cesta nahoru je poměrně úzká, což pro pejskaře s většími psy může být náročné a musí být stále ve střehu. Ale v době lockdownu a uzavřených vleků je na cestě lidí minimálně a tak je potřeba tuto situaci využít a vyrazit i na turisticky exponované místo, kam normálně se psy skoro vůbec nechodíme. 

Trasa: Zaparkujtete v Benecku za hotelem Zlatá vyhlídka, je tam vhodné parkoviště, ze kterého pak vyjedete, i když nemáte terénní vozidlo. A  po krátké chůzi po silnici vyrazíte nahoru k rozhledně po červené a čekají vás dva kilometry do kopce. Cesta upravená, občas dítě na bobech, občas jiný pes a občas sjíždí běžkaři, jinak klid a pohoda, lidí minimálně a psy můžete v klidu vypustit. Rozhledna nahoře je zavřená, ale výdejní okénko otevřené a vyhlídka pěkná. Dáte si něco teplého, uděláte pár fotek a půjdete zase dolů k autu. Pokud ale chcete, můžete pokračovat dále po dalších značených turitických stezkách a nachodit toho více.

Přímo pod vstupem na cestu nahoru na rozhlednu stojí hotel Diana, který teď čeká velká rekonstrukce a od roku 2022 se v něm můžete těšit na jeden dog friendly apartmán :-), chystáme ho pro vás i pro nás v projektu Apartmány Benecko