Přívozem na Klopotský vodopád

06.09.2020
Na česko-německé hranici se v lese skrývá krásný vodopád. Dostanete se k němu od vlaku, po cyklostezce nebo také autem, přívozem a pěšky. Přívoz se psům moc nelíbil, ale pak je to parádní procházka lesem. 
Trasa: Výchozím bodem je přívoz v Dolním Žlebu. Převeze Vás za stovku s autem i psy na druhou stranu, kde zahájíte výstup k vodopádu. Nespoléhejte úplně na navigaci, protože by Vás mohla poslat po cyklostezce, což je sice přímejší cesta, ale pro výlet se psy uplně nevhodná. Za restaurací Na Kosti zahněte hned doleva nahoru a pokračujte lesem pořád vzhůru po zelené. Cestou můžete obdivovat výhled na řeku a pokud máte rádi vlaky, bude se Vám líbit i pohled zhora na koleje. Psí zastávku udělejte u studánky, kde se můžou v klidu napít. 

Cestou půjdete stále vzhůru, po kamených schodech a krasných lesních cestách, až se Vám otevře pohled na vodopád a vodní nádrž. Vedle něho je i hraniční kámen, tak můžete být jednou nohou v Česku a druhou v Německu 😉. 
Výhody: skutečně nádherné výhledy, mírně upravené lesní cesty, cestou možná nasbíráte i houby a potkáte velmi málo lidí, psy máte vlastně pořád na volno.  Díky studánce cestou není nutné tahat vodu pro psy. 
Nevýhody: Pro návrat musíte buď jít stejnou cestou zpátky nebo  sejít po takovém korytu pro shazování dřeva a dojít kus po cyklostezce. 
Každopádně parádní, mnohem lepší než okolní turisticky přeplněné  Hřensko 😉.