Podtrosecká údolí a Podsemínský most

31.01.2021

Příjemný osmikilometrový okruh zimní přírodou podtroseckého údolí, kde cestou narazíte na jednoobloukový Podsemínský most. Není moc známý,  ale objevil se dokonce i v televizi v komedii Jak dostat tatínka do polepšovny. Každopádně je krásný a stojí za to se u něj zastavit. 


Trasa: Zaparkujete na veřejném parkovišti Věžický rybník a pak se vydáte směrem na rozcestí u Přibyla, kde se napojíte na naučnou stezku Podtrosecká údolí a pokračujete po ní až k Podsemínskému mostu. Kousek za ním se odpojíte ze značené cesty a vystoupáte do kopce ke Kryštofovu vodopádu (žadný vodopád ale nečekejte 😉). U repliky hradište je idelní místo ma svačinu, protože je ram hromada klád, na které se dá sedět, jinak cestou žadné odpočívadlo nečekejte. V závěru cesty se zase napojíte na naučnou cestu a kolem rybníka dojdete až na parkoviště. 
Výhody: Krásná trasa, okruh úplně akorát na odpoledne, krásné scenerie, výhledy a damá fotogenická místa. Jdete také skoro uplně bez lidí, takže psi mohou běhat volně. I mimo značené trasy se jse dobře a terén je v pohodě. 

Nevýhody:  Chybí odpočívadlo, posedět se dá cestou skutečně jenom na hromadě klád. 
Mapa:  Trasa z bodu U Přibyla - rozc., 8,2 km • 2:25 hod, https://mapy.cz/s/popadunore