Děčínské vyhlídky

17.11.2020

Krásné listopadové počasí v kombinaci s okolím Děčína je ten správný recept na  pohodový prodloužený víkend v přírodě a se psy  (samozřejmě) 🍁


Děčín má co nabídnout i milovníkům architektury a nadšencům do lodí. My jsme se rozhodli prozkoumat jeho vyhlídky a prošli dva lesní okruhy - jeden náročnější a jeden tzv. na pohodu. Výchozím bodem pro oba je lesopark na Kvádrberku, jednou vyrazíte doprava po druhé doleva. 

Růžová vyhlídka:  Naročnější trasa, počítejte s tím, ze půjdete několik kilometrů do kopce a celkem ujdete asi 12 kilometrů. Vyhlídka na konci je ale skutečně dechberoucí, stojí za to. Lesoparkem se dostanete hlouběji do lesa a po chvíli chůze uvidíte krásný tajemný dřevěný most přes lesní potok s posezením u něčeho, co je buď bažina nebo mělký rybník (každopádně se můžete těšit na úplně zabláceného psa 🐶😉). Pak pokračujete po Růžovém hřebenu přes různá menší vyhlídková místa až na závěrečnou nejkrásnější Růžovou vyhlídku. Pokud máte dost sil na dalších deset kilometrů, můžete pokračovat po červené dál nebo si výlet rozdělit na dva, jako jsme to udělali my 😉. 

Vyhlídka Labská stráž: z lesoparku na Kvádrberku vyrazíte doprava do poměrně strmého kopce. Tento výšlap se vám ale hned odmění krasnou Císařskou vyhlídkou, u které můžete i posedět a z lavičky obdivovat pohled na Děčín. Pak pokračujete po červené hlouběji do lesa, kde vás překvapí dřevěné sochy, které jsou nenápadně rozmístěné po celé trase. Pozor také na místní běžce, cestu totiž protínají speciální běžecké trasy, musíte tedy sledovat, zda chytit psa na voditko, aby se k nějakému běžci iniciativně nepřidal 😅.  Labská stráž je tajemná skrytá věž, ze které je krásný výhled do krajiny a bude vás lákat k focení na schodech, ve věži, u věže a tak. Prostě fotogenické místo 😉. 

Výhody: ideální terén pro psy, stále jste v lese, skoro pořád mohou být volně. Čekají vás nečekané a dechberoucí výhledy. 
Nevýhody: žadné občerstvení, takže vodu a spol s sebou. Občas místní běžec.  
Dogfriendly bezkemp v Děčíně najdete třeba zde 🐶🐶