Březen - z Prahy nevylezem

06.03.2021
Březnový lockdown nás zavřel v Praze. Naštěstí je dost velká a je to rozhodně výzva pořádně si ji projít se psy 🐶😉. 
Prokopské údolí, kde na nás dýchl pravěk: Zaparkovali jsme bez problémů na Řeporyjském náměstí, kde je i celkem pěkný kostel sv. Petra a Pavla, kolem něj jsme se vydali po zelené, která nás velmi rychle zavedla na naučnou stezku podel Dalejského potoka. Se psy je nutné počítat s větší koncentrací lidí. My to děláme tak, že vyrážíme později, tedy v době, kdy rodiny s malými dětmi už naopak míří domů 😉. Což znamená, že v druhé polovině výletu se dá jít v klidu a se psy na volno. 

Mezi bodem 3 a 4 v mapě je možné projít přímo, je to ale trošičku do kopce, odměnou je pěkné místo na příjemnou pauzu s výhledem na Prahu.
Když budete mít štěstí, třeba najdete trilobita 😉, my jsme ho nenašli 😉.  
 Mapa:  z Řeporyjské náměstí, 9,2 km • 2:50 hod. https://mapy.cz/s/halazolafu

 Klánovický les na kraji Prahy 9 nabízí kromě přírody i možnost zahrát si se psy duchařskou únikovku. Díky ní jsme objevili louku a krásnou starou lípu se studánkou. 

Barrandov a Chuchle nás příjemně překvapila - krásné výhledy, pohodová trasa a málo lidí 🐶. Z výletu máme dokonce i video 😉.

 Satalická obora spojuje Počernice a Vinoř a nabizí jednu hlavní cestu, která je plná lidi. Druhou paralelní jsme si vytvořili sami tak, že jsme vylezli nahoru a šli podél pole 😉. 

 Xaverov a rozhledna Doubravka na Černém mostě nabízejí zajímavou tůru po Praze 9. My jsme začali v Počernicích, ale lepší výchozí bod nabízí určitě sportovní areál u haly Plechárna.  Mapa z Plechárny, 13,8 km • 3:50 hod, https://mapy.cz/s/mabupofume