Zřícenina hradu Frymburk s naučnou stezkou

21.06.2020
Výlet jsme zahajili na skvělém bezkempu Zaječina, což je nádherná samota a skvělý výchozí bod pro rozumný šestikilometrový okruh 😉
Trasa: Pro začátek trasy je skutečně ideální minivesnice Zaječina, kde se napojíte na naučnou stezku skřítka Frymbulína (po zelené), vede lesem a psi můžou pořád na volno a pravděpodobně nikoho nepotkáte, zase takové terno ta naučná stezka není 😉, pro nás ale lepší, psy ta naučnost stejně moc nebere 😉.  Stezka vás dovede k luxusní zřícenině hradu Frymburk. Bohužel je přístupná jenom zvenku a přímo dovnitř se nedostanete. 

Dál půjdete po červene do vesnice Nový Hrádek, kde se také odpojíte z naučné stezky a můžete si na námestí toho skřítka i vyfotit. Také je to ma trase jediná možnost, kde se dá občerstvit - na náměstíčku najdete celou jednu hospodu 😉. 
Pak pokračujte směr poutní místo Rokole, což je rozhodně nejhorší část cesty, jdete po hlavní silnici a psi musíte logicky mít na vodítku.
Za odměnu  vás pak ale u poutního místa čeká přírodní křížová cesta v lese, která slutečně stojí za to 🙏🏻.  V ní se napojíte opět ma zelenou, která vás už opět lesem dovede zpátky do Zaječiny 🙋🏼‍♀️.