Tyčkování se psy v Praze

26.03.2021

Nordic walking se psy máme moc rádi. Dřív jsme zkoušeli se psy běhat - úplně se nedařilo, při běhu má prý správně táhnout pes svého psovoda a podporovat ho tak v běhu. S Amálkou to u nás bylo přesně obráceně. Tak jsme objevili nordic walking a jde to všem našim dvanácti nohám skvěle :-). Je to vlastně nordig dog walking nebo-li tyčkování se psy 🐶

Vybavení na tyčkování se psy: 

Určitě je potřeba pořídit postroj a speciální vodítko na sport a ideálně si připnout psa k opasku, protože v ruce se drží tyčka, tedy samozřejmě hůl na nordic walking. My tyčkujeme rekreačně, tudíž nám stačí úplně jednoduchá a základní výbava z běžného zooshopu. 

Trasy v Praze

Ideální jsou samozřejmě lesy a ty Praha má a jsou krásné. My máme nejraději (nejblíže) Klánovický les. Super je ale také Kunratický les nebo Satalická obora. Vydá-li se člověk mimo okres, tak je skvělým místem na tyčkování trasa vedle cyklostezky do Zelenče.  

Okruh Klánovickým lesem, který začíná u Tvrze Hummer a vede pak příjemně lesem, okolo rybníků a různých odpočívadel. 

Trasa 8,3 km • 2:11 hod

https://mapy.cz/s/fovofusezu
Na Praze 4 je určitě nejlepší Kunratický les, my jsme si oblíbili okruh z Chodova, který v Krči vede kolem několika restaurací, tak až otevřou zahrádky, bude to ještě lepší... 😉

Trasa z Hornomlýnský rybník,  8,2 km • 2:21 hod

https://mapy.cz/s/katezamosu
Satalická obora je sice spíše tam a zpátky, ale má také co nabídnout, skvěle se u ní parkuje a je možné v ní najít spoustu klidných zákoutí. 

 Trasa z Lípy u kapličky sv. Anny v Satalicích do Satalická obora,  2:54 hod, https://mapy.cz/s/raponaluba

Lehce mimo okres nabízí pohodové venčení  spojené s tyčkováním trasa Čertousy - Zeleneč. Škoda, že nejde udělat okruh, jde se skutečně tam a zpátky, ale jinak je trasa super, vede vedle cyklostezky u pole, skoro žádní lidé a spousta prostoru pro volné pobíhání psů. A je možné udělat si v půlce zastávku a zamakat si ve venkovní posilovně 💪🏻. To my neděláme 😉. 
 Trasa z Zámek Čertousy, 7,6 km, 2:00 hod, https://mapy.cz/s/fedejapefo